(Македонски) LCF ORANGE COURSE

Žao nam je, ne postoji prijevod na raspolaganju za ovaj proizvod još Македонски i Američki Engleski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in this site default language. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Вториот курс од триделната програма за деца во градинка е Портокаловиот (Orange) курс кој обично претставува продолжување на наставата за децата кои веќе го поминале Green Course или Jazz Mataz.

На Orange Course децата ги продлабочуваат основите на своето знаење и го прошируваат својот вокабулар.

Кога тргнуваат во училиште тие може да продолжат со Red Course или со Year 2.